Czyszczenie wydaje się proste, ale gdy masz do czynienia z bałaganem przemysłowym, może się to skomplikować. Musisz wiedzieć, jaki rodzaj sprzętu najlepiej sprawdza się w danej sytuacji i chcesz zrozumieć, która myjka ciśnieniowa najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Przed każdym zakupem ważne jest, aby zbadać swoje opcje, aby uzasadnić koszt konkretnego wydatku.

Istnieją dwa główne typy myjek ciśnieniowych:

  • myjki ciśnieniowe na gorącą wodę i
  • myjki ciśnieniowe na zimną wodę.

Możesz pomyśleć, że różnica między nimi jest tak prosta, jak zimna woda i gorąca woda, ale te maszyny różnią się znacznie pod względem zastosowań, mocy czyszczenia i kosztów.
Co to jest myjka ciśnieniowa na zimną wodę i do jakich powierzchni najlepiej się sprawdza?

Kiedy myślisz o myjce ciśnieniowej, najprawdopodobniej wyobrażasz sobie myjkę ciśnieniową z zimną wodą. Są to elementy wyposażenia zazwyczaj wynajmowane właścicielom domów do mniejszych prac i można je znaleźć w większości sklepów dla majsterkowiczów.

Maszyny te działają dobrze do czyszczenia brudu i brudu z chodników i ogrodzeń i mogą być używane do mycia większości powierzchni znajdujących się w przeciętnym domu. Myjki ciśnieniowe na zimną wodę są również najlepsze do powierzchni wrażliwych na temperaturę.

Powierzchnia wrażliwa na temperaturę to każdy materiał, na który mogą mieć wpływ wysokie temperatury. Dwie główne odmiany obejmują dowolną powierzchnię wykonaną z drewna lub tworzywa sztucznego. Do tego typu materiałów najlepiej używać myjek ciśnieniowych na zimno.


Co to jest myjka ciśnieniowa na gorącą wodę i do jakich powierzchni najlepiej się sprawdza?

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są cięższą wersją tradycyjnych myjek ciśnieniowych na zimną wodę. Te przemysłowe maszyny czyszczące są w stanie poradzić sobie z każdym bałaganem, jaki mogą powodować myjki ciśnieniowe na zimną wodę. Ale mają też pewne zalety i scenariusze, w których działają, w których zimna woda po prostu jej nie wystarcza.

Gorące myjki ciśnieniowe to jedyny skuteczny sposób radzenia sobie z olejem i smarem. Kiedy gorąca woda i wysokie ciśnienie stykają się z olejem, rozrywają go na poziomie molekularnym. Ciepło szybko eliminuje wszelkie wycieki, dzięki czemu czyszczenie jest szybkie i łatwe.

Dopóki powierzchnia nie jest wrażliwa na temperaturę, myjki ciśnieniowe z gorącą wodą działają niesamowicie dobrze. Od metalu składającego się z wielu pojazdów i materiałów budowlanych po utwardzoną powierzchnię, taką jak beton, myjka ciśnieniowa na gorącą wodę może również czyścić wiele powierzchni, jeśli nie lepiej, niż jej odpowiednik z wodą zimną.


W jakich branżach najlepiej sprawdza się myjka ciśnieniowa na zimno?

Jeśli chodzi o myjki ciśnieniowe, zimna woda najlepiej sprawdza się w przypadku mniejszych zabrudzeń. Jeśli Twoja firma jest związana z mieszkaniem, na przykład usługą sprzątania, będzie to sprzęt, którego potrzebujesz. Niestety, jeśli Twoje pranie wymaga większej mocy, może to nie być maszyna dla Ciebie.

Myjki ciśnieniowe na zimną wodę zwykle nie sprawdzają się dobrze w pracach przemysłowych. W większości branż, w których eksploatowane są ciężkie maszyny, oleje i smary są stałym problemem. Zimna woda nie działa na olej lub smar, ponieważ wysokie ciśnienie nie wystarczy, aby rozlać naprawdę trudne wycieki. W takich przypadkach naprawdę masz tylko jeden wybór, jeśli chodzi o myjki ciśnieniowe.


W jakich branżach najlepiej sprawdza się myjka ciśnieniowa z gorącą wodą?

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę są specjalnie zaprojektowane do mycia przemysłowego. Kiedy musisz martwić się o konserwację i czystość ciężkich maszyn, myjki ciśnieniowe z zimną wodą będą miały bardzo niewielki ogólny efekt.

W szczególności kilka gałęzi przemysłu mogłoby skorzystać na zastosowaniu myjek ciśnieniowych z gorącą wodą. Mycie ciśnieniowe gorącą wodą jest najskuteczniejszym sposobem usuwania smaru i oleju, które pokrywają powierzchnie różnych ważnych części maszyn. Przyjrzyjmy się kilku branżom, które często czerpią korzyści z zakupu myjki ciśnieniowej z gorącą wodą.

W gastronomii komercyjnej olej jest niezbędnym materiałem do przygotowania szerokiej gamy potraw. Niezależnie od tego, czy napełnia frytownice, czy skwierczy na patelniach, ten olej często może uwolnić się z przeznaczonego do tego pojemnika. Gdy już znajdziesz się na podłodze, stwarza to wypadek, który czeka, aby się wydarzyć, ponieważ szybko poruszający się kucharze mogą się poślizgnąć i zranić.

Myjki ciśnieniowe z gorącą wodą szybko wyrzucają tłuszcz z każdej powierzchni kuchennej, umożliwiając pracownikom poruszanie się z prędkością niezbędną do dalszego karmienia głodnych klientów. Nie tylko to, ale wysokie temperatury świetnie niszczą wszelkie bakterie, które mogą potencjalnie zepsuć przechowywane produkty spożywcze.
Budowa

Właściwie nasmarowane maszyny to podstawa dobrze zarządzanego miejsca pracy, a smar jest naturalnym produktem ubocznym wydajnej konserwacji sprzętu. To, czego nie chcesz, to nadmiar oleju lub smaru, aby spowolnić produktywność, pokrywając powierzchnie, które musisz zachować w czystości.

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić w takich przypadkach, jest użycie myjek ciśnieniowych z zimną wodą. Zmiękczona woda niewiele zrobi, aby te powierzchnie były odtłuszczone, a skończysz po prostu popychając olej, który zamierzałeś zmyć.

Prawda o myciu ciśnieniowym gorącą wodą
Opublikowano o 17:46h w Komercyjne mycie ciśnieniowe, czyszczenie betonu, usuwanie plam przez C.J. Pierce
0 polubień

Jeśli przeprowadziłeś badania na temat mycia ciśnieniowego w Nashville, prawdopodobnie zauważyłeś, że kilka firm myjących ciśnieniowo oferuje czyszczenie betonu gorącą wodą. Wymaga to urządzenia, które podgrzewa wodę z otoczenia do bardzo wysokich temperatur.

Man Washing Industrial FloorJaka jest różnica w myciu gorącą i zimną wodą? Często zadawane jest nam to pytanie i mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu poznasz zalety używania gorącej wody do czyszczenia twardych powierzchni.
Mycie gorącą wodą pod ciśnieniem pomoże usunąć płyny samochodowe, olej kuchenny, tłuszcz i ogólny brud z twardych powierzchni. Używanie podgrzanej wody będzie emulgować lub rozkładać zanieczyszczenia znacznie bardziej niż zimna woda. Ze względu na doskonałe wyniki wiele firmowych sieci handlowych i restauracji wymaga użycia gorącej wody do czyszczenia powierzchni zewnętrznych.

Czy ciepła woda ZAWSZE jest lepsza?

Niekoniecznie, czy kiedykolwiek próbowałeś zmywać naczynia zimną wodą? A co z uruchomieniem pralki w cyklu „zimnym”? Jasne, naczynia lub ubrania będą wyglądały na czystsze niż były, ale najprawdopodobniej byłyby jeszcze czystsze, gdyby w procesie czyszczenia użyto gorącej wody. Do czyszczenia betonu nie zawsze potrzebna jest gorąca woda. W niektórych przypadkach może to wcale nie mieć znaczenia. Ale są chwile, kiedy różnica jest nocą i dniem. Podłogi sklepowe, garaże, stacje benzynowe i parkingi samochodowe prawie zawsze będą czystsze, gdy zostaną myte wodą o wysokiej temperaturze.

Silnik do mycia ciśnieniowego Dezynfekuje gorącą wodą!

Jest powód, i to dobry, że kuchnie komercyjne mają bardzo gorącą wodę w kranach. Woda o wysokiej temperaturze zabija bakterie i umożliwia sterylizację powierzchni. Teraz Twój podjazd lub chodniki prawdopodobnie nie skorzystają ze sterylizacji, ale skorzystają z właściwości emulgujących podgrzanej wody. Ropa naftowa, oleje kuchenne, tłuszcz i inne uporczywe plamy mogą być z łatwością usunięte, gdy myje się mocno podgrzaną wodą, podczas gdy zimna woda może nawet nie drgnąć plamy.

Usuwanie gumy do żucia

Najskuteczniejszym i najskuteczniejszym sposobem usuwania gumy do żucia z powierzchni betonowych jest użycie gorącej wody/pary. Połączenie wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury w zasadzie topi gumę, nie uszkadzając betonu. Bardzo łatwo jest „wytrawić” beton myjką ciśnieniową, powodując trwałe uszkodzenie. Doświadczony technik użyje odpowiedniej dyszy, która zapewnia wystarczający nacisk, aby usunąć gumę bez uszkadzania powierzchni pod nią. Każdy beton jest inny, niektóre mogą wytrzymać bardzo wysokie ciśnienie, a niektóre mogą ulec uszkodzeniu przy bardzo niskim ciśnieniu. Czynnikami, które determinują sposób czyszczenia betonu są; wiek, gęstość, wykończenie, jakość, temperatura i wiele innych. Nigdy nie należy podejmować prób usuwania gumy do żucia przy użyciu zimnej wody lub przez niedoświadczonych operatorów.

Jak to działa.

Inne zastosowania do myjek ciśnieniowych z gorącą wodą

Podgrzana woda rozbije zanieczyszczenia na poziomie molekularnym, umożliwiając usunięcie większej ilości plamy z porowatej powierzchni. Gorąca woda przerywa również wiązanie między gruzem a powierzchnią, umożliwiając szybsze usuwanie i dokładniejsze wnikanie w powierzchnię.

Ciepła woda przewyższa zimną wodę w wielu zastosowaniach.

Czyszczenie ciężkiego sprzętu Czyszczenie betonu Czyszczenie cegieł/bruku Usuwanie farby/powłoki Usuwanie tamy lodowej Mycie części samochodowych

Maszyny te są nawet używane do rozmrażania zamarzniętych linii wodnych i podgrzewania skafandrów nurków podczas nurkowania w zimnych wodach.